4 kroki do uzyskania zimnego blondu

ash blond

Od dawna chciałaś mieć zimny blond ale nie byłaś pewna czy to dobry wybór? W tym artykule uzyskasz odpowiedzi na Twoje główne pytania związane z procesem otrzymywania wymarzonego koloru włosów.

Krok 1: “Czy będę dobrze z nim wyglądała?”

Zimne kolory blondu są ostatnio bardzo modne, zwłaszcza platynowe, mroźne, perłowe i siwe odcienie. Niestety, nie każda kobieta ładnie w nich wygląda.

Jak rozpoznać, czy wymarzony chłodny blond będzie do Ciebie pasował? Oto wyznaczniki chłodnego typu karnacji:

 • Naturalny odcień Twoich włosów jest chłodny.
 • Jasnа, porcelanowa, lub przezroczystа cerę o różowawym zabarwieniu (nie żółtym!).
 • Zimne, błękitne lub ciemnobrązowe oczy, jednak bez złotych czy piwnych refleksów.

Krok 2: “Jak mogę osiągnąć oczekiwany efekt?”

Nawet jeśli nie posiadasz żadnej z powyżej wymienionych cech, na szczęście, jest sposób aby z ciemnych włosów czy nawet złotych uzyskać chłodny odcień blondu.

Jeśli chcesz mieć bardzo jasny i chłodny odcień, musimy rozjaśnić włosy do prawie białego.

Jeżeli wcześniej miałaś włosy farbowane na ciemny kolor, trzeba zrobić dekoloryzację. W niektórych przypadkach wystarczy jedna, ale ponieważ w farbowanych na ciemno włosach jest więcej pomarańczowych i żółtych pigmentów, to zazwyczaj konieczne są minimalnie dwa zabiegi.

Krok 3: “Jak przygotować włosy do farbowania?”

Bardzo ważne jest, żeby Twoje włosy były w dobrej kondycji, gdyż wielokrotne farbowania i dekoloryzacje działają na nich w niszczący sposób – włosy się stają bardzo cienkie, łamią się i ich ogólny wygląd przypomina suchy trawnik.
Regeneracja jest obowiązkowa nie tylko dla dobrego wyglądu, gdy włosy są zniszczone, a ich łuski cały czas są rozchylone, toner szybciej z nich się wymywa, więc dla dłuższego efektu koloryzacji musisz pielęgnować swoje włosy.

Nie możemy pominąć tego, że w otrzymaniu chłodnego odcieniu mogą przeszkodzić:

 • ciąża;
 • karmienia piersią;
 • cykl menstruacyjny;
 • choroba lub niedawna choroba;
 • terapia hormonalna;
 • używanie dużej ilości witamin;
 • jedzenie wielkiej ilości marchwi;
 • posiłki chińskie, japońskie, koreańskie, indyjskie (to znaczy dania jakiejś kuchni światowej, która Ci nie służy) w dzień farbowania.

Krok 4: “Jak zachować ładny kolor na dłużej?”

Czy wiesz że wszystkie barwy na świecie pochodzą z trójki kolorów podstawowych. Są to, niebieski, żółty i czerwony. Zwykle włosy zawierają te wszystkie trzy rodzaje pigmentu, w zależności od ich ilośći powstaje naturalny odcień włosów. Niebieski pigment (w języku fryzjerów – popielaty) jest najbardziej nietrwałym z pozostałych dwóch. Kiedy włos ulega rozjaśnieniu w pierwszej kolejności traci niebieskie pigmenty. Pewnie zwracałaś uwagę jak czynniki fizyczne takie jak:

 • woda (otwiera łuski włosów),
 • wiatr (tlen, działa utleniająco)
 • słońce (powiększa temperaturę)

wpływają na pigment naturalny w sposób rozjaśniający włosy.

Dlatego, by chłodny odcień pozostał chłodnym musisz chronić włosy przed słońcem i unikać kontaktu z wodą chlorowaną na basenie, gdyż słońce naturalnie rozjaśnia i wydobywa z włosów żółte pigmenty, a woda chlorowana powoduje pojawienie się w nich zielonego odcieniu (który można usunąć go za pomocą kwasów, n.p. kwasu cytrynowego).

Bądź gotowa, do przeprowadzania zabiegu tonowania 1-2 razy na miesiąc.

Więc nie da się pofarbować się raz i na zawsze 🙂 Ale mam dla ciebie dobrą wiadomość. Jest jeden skuteczny sposób dla włosów farbowanych, znajdzieś go tu.

To były wszystkie kroki na drodze do uzyskania zimnego blondu. Mam nadzieję, że pomogłam zapoznać Ci się z procesem i zdecydować się na koloryzację.

Życzę Ci powodzenia i pamiętaj, że włosy – to nasze piękno.

Loading...