Jak zaznaczyć swój biznes na Google Maps?

Często, kiedy człowiek potrzebuje załatwić jakąś sprawę na przykład u krawca czy w drukarni, zwraca się do wyszukiwarki Google dla lokalizacji takich miejsc. W taki sam sposób często są odnajdywane salony fryzjerskie z racji na położenie i godziny otwarcia, które udostępnia Mapa.

Więc naturalne, że przy zakładaniu działalności może powstać pytanie o tym jak sprawić żeby Twój biznes na niej się odtwarzał. Uwidoczniłam się tam już dawno temu i z pewnością mogę powiedzieć, że była to jedna z moich najlepszych decyzji. Umożliwiło to potencjalnym klientom odkrycie moich usług i salonu w którym pracowałam. Według statystyki, właśnie dzięki temu i również innym narzędziom promowania się (o których opowiem w kolejnych wpisach) baza moich klientów znacznie się poszerzyła.

Chcę więc podzielić się z Wami moim doświadczeniem i ułatwić rozwój Waszego biznesu.

Zacznijmy od rejestracji salonu na mapie Google, otóż w tym nie ma nic trudnego. Wytłumaczę Wam jak to się robi szybko i bezpłatnie krok po kroku.

1. Przede wszystkim, musicie założyć konto w Google, jeżeli jeszcze nie posiadacie takiego. 

2. Następnie należy wprowadzić do wyszukiwarki “Google moja firma”.

3. Po przejściu na pierwszą proponowaną stronę pokaże się niebieski przyciski “Zarządzaj teraz” na który trzeba kliknąć.

4. Dalej są dwie opcje do wyboru, ale z racji na to, że Google jeszcze nie wie o Twojej działalności, wybierz “Dodaj informację o swojej firmie w Google”.

5. Za tym idzie tworzenie profilu. W odpowiednie pola wprowadź nazwę swojego zakładu i wybierz kategorię działalności.

6. Wyświetli się pytanie o tym czy chcesz dodać widoczną dla wszystkich klientów lokalizację. Zaznacz “Tak”, przecież po to tu jesteśmy.

7. Kolejny krok jest bardzo ważny, gdyż należy wprowadzić poprawny adres swojej firmy. Pod podany adres ma przyjść list weryfikacyjny od Google o którym mowa pójdzie trochę później.

8. Odpowiedz na następne pytanie o tym, czy obsługujesz klientów również poza tą lokalizacją zaznacz w zależności od swoich postanowień.

Jeżeli “Tak”, to możesz kolejnie wprowadzić obsługiwane obszary, jednak jest to opcjonalne.

W przypadku odpowiedzi “Nie” system automatycznie przekierowuje Cię do następnego etapu.

9. Teraz czas na wpisanie danych kontaktowych, które chcesz wyświetlać klientom.

10. Po tym, według własnych preferencji, odpowiedz na pytanie dotyczące otrzymywania na bieżąco informacji od Google.

11. Dalej trzeba wybrać sposób weryfikacji. Zwykle w ciągu dwóch tygodni na adres, który podaliście jako adres firmy przyjdzie weryfikujący list. Jest on potrzebny do potwierdzenia tego, że rzeczywiście prowadzisz działalność w tym miejscu i poszukujący Cię klient nie będzie wprowadzony w błąd. Tylko po zakończeniu weryfikacji Twój biznes będzie widoczny dla innych użytkowników Google i będziecie mogli zarządzać profilem firmy.

W przypadku, jeżeli w przyszłości przeprowadzisz się do innego miejsca, to możesz wyłącznie zmienić adres w systemie, weryfikacyjny list nie będzie potrzebny.

12. Jeden z ostatnich etapów to dostosowanie profilu. Dodaj usługi, które proponuje Twój salon. 

13. Kolejnie zaznacz dni i godziny otwarcia.

14. W tym kroku możesz pozwolić klientom kontaktować się z Twoją firmą.

15. A teraz dodaj opis działalności.

16. Na zakończenie wybierz zdjęcia swojej firmy dla potencjalnych klientów.

I jest po sprawie! Życzę Ci powodzenia w Twojej działalności.

Loading...